Serwis stworzony w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej RPO WŁ na lata 2014-2020

Inauguracja

Inauguracja na placu EC1 w Łodzi

08.09.18
godz 13:00

GOTOWI DO ODLOTU?
STARTUJEMY Z KAMPANIĄ ZMIENIAMY ŁÓDZKIE!
Mówi się, że sky is the limit, czyli możliwości są nieograniczone.
Tak właśnie postrzegamy potencjał leżący w Łódzkiem i jego mieszkańcach.
Dzięki Funduszom Europejskim zyskujemy realne szanse na spektakularne zmiany.
Dlatego też rozpoczynamy kampanię promująca, korzystanie z dotacji unijnych
pod hasłem Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi.

8 września 2018 zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego do wspólnej zabawy na ul. Piotrkowskiej i placu EC1 w Łodzi.


Platforma zawieszona na około 50 metrów nad ziemią. Po kilkuminutowym wznoszeniu uczestnicy będą mogli zobaczyć całą panoramę Łodzi, w tym również nowe centrum z odnowioną Łodzią Fabryczną. Zaproszenia na Dinner in the Sky będzie można zdobyć podczas konkursów promujących wydarzenie do dnia 8 września. Podczas Inauguracji również będą odbywać się quizy i konkursy, w których do zdobycia będą bilety na wjazdy na górę w kolejnych godzinach trwania imprezy.


Stawiając na Beneficjentów FE podczas wydarzenia stanie “Strefa Wystawcy”. Beneficjenci przedstawią profil swojej działalności, w ciekawy sposób opowiedzą w jaki sposób Fundusze Europejskie pomogły im zrealizować zamierzone cele. Wystawcami będą innowacyjne firmy, które nie tylko dysponują interesującymi produktami, ale także mają bezpośredni wpływ na rozwój regionu.

Firma Texpol

„Jako jedyna firma w Polsce produkujmy najszlachetniejsze tkaniny bambusowe, bez żadnych domieszek. Dzięki czemu jesteśmy pewni, że dajemy naszym Klientom wyroby ekologiczne, bezpieczne dla zdrowia a przy tym delikatne w dotyku niczym jedwab.

W czerwcu 2013r. nasza firma została Laureatem Konkursu XXIII edycji Teraz Polska w kategorii Produkt, za tkaninę
ze 100% CV z bambusa. Potwierdziło to innowacyjność oraz bezsprzeczną jakość naszych wyrobów.”

Realizowany projekt z środków Unijnych:
TEXPOL Zakład Pracy Chronionej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Wartość projektu: 2 104 653, 00 PLN
Wartość dofinansowania: 863 379, 00 PLN
Nazwa projektu: WND-RPLD.03.02.00—234/12 „Nowatorska oferta na bazie tkaniny bambusowej”

Firma 4Future

Fundacja 4 Future zajmuje się wspieraniem różnego rodzaju społecznych inicjatyw

Obecne projekty:
Powrót mamy do pracy - wsparcie matek opiekujących się dziećmi w wieku 0-3 lat
wartość dofinansowania UE:
1 660 366.20 zł
Profesjonalna Opiekunka 50+
wartość dofinansowania UE:
1 447 664.78 zł
Mama w pracy II
wartość dofinansowania UE:
1 354 463.71 zł
Aktywni 50plus
wartość dofinansowania UE
924 048.00 zł
Mama w pracy - opieka niani i program aktywizacji dla kobiet
wartość dofinansowania UE:
792 412.50 zł

Firma Ichem

Producent kontraktowy Ichem Sp. z o.o. jest polską firmą produkcyjną, która swoje działania skupia wokół produkcji suplementów diety.
Kompleksowa obsługa zlecenia obejmuje cały proces począwszy od koncepcji produktu, przygotowania receptury, aż do wyprodukowania gotowego produktu. Możemy również zrealizować dowolnie wybrany etap procesu.

Innowacyjne linie produkcyjne i maszyny renomowanych światowych producentów urządzeń farmaceutycznych dają gwarancję najwyższej jakości i wydajności świadczonych usług.
W latach 2016-2017 OBP PŁ „ICHEM” sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich:
„Rozwój potencjału innowacyjnego ICHEM sp. z o.o. poprzez inwestycję w infrastrukturę B+R”.
Kwota dofinansowania:
165 600,00 zł

Firma Future Gym

„Future Gym to nowoczesne studio treningu personalnego metodą elektrostymulacji mięśniowej EMS. Powstało w odpowiedzi na wciąż rosnące wymagania klientów chcących zadbać o swoje zdrowie, poprawić sylwetkę czy też po prostu czuć się lepiej. Jeżeli nie masz czasu spędzać długich godzin ćwicząc w zatłoczonych klubach fitness, jeżeli zależy ci na szybkich efektach i maksymalnej efektywności, jeżeli cenisz sobie spokój i anonimowość oraz najwyższą jakośćto Future Gym jest właśnie dla ciebie.”

Projekt realizowany w ramach Osi Priorytetowej VIII Zatrudnienie, Działania VIII.3 Wsparcie przedsiębiorczości, Poddziałania VIII.3.4 Wsparcie przedsiębiorczości w formach bezzwrotnych – Miasto Łódź, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.Projekt jest realizowany przez Miasto Łódź w partnerstwie z Łódzką Izbą Przemysłowo- Handlową.

Firma Inovatica

Realizuje przedsięwzięcia z zakresu najnowszych trendów i technologii takich jak Machine Learning. Konstruuje różnego rodzaju udoskonalenia z zakresu web i mobile development. Współpracuje z jednostkami zza oceanu ciągle rozwijając swój biznes.

Realizowany projekt z środków Unijnych:
SYSTEM ŚWIADOMOŚCI SYTUACYJNEJ DLA POJAZDÓW AUTONOMICZNYCH
nazwa beneficjenta: INOVATICA BOGUMIŁ ZIĘBA
fundusz: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
program: Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020
działanie: 1.2. Inwestycje przedsiębiorstw w badania i innowacje
poddziałanie: 1.2.2. Projekty B+R przedsiębiorstw
dziedzina: rozwój firm
wartość projektu: 2 187 420.00 zł
dofinansowanie z Unii Europejskiej: 1 668 400.00 zł

Twarz kampanii, absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Aktorka Teatru im. S. Jaracza w Łodzi. Jest laureatką „Złotej Maski” – łódzkiej nagrody teatralnej – za najlepszy debiut sezonu 2009/2010. Rozpoznawalność przyniosła jej rola Leny Sajkowskiej w serialu wojennym „Czas honoru”, emitowanym na antenie stacji telewizyjnej TVP2, oraz role w „M jak miłość” i „Lekarzach”.


Chcesz spróbować kuchnii całego świata w formie skomponowanego specjalnie ulicznego menu? Festiwalowe jedzenie to gratka dla miłośników różnych smaków: od burgerów, po dania meksykańskie, grillowane, aż po daleką Azję.


Treningi na świeżym powietrzu wraz z trenerami ze znanej łódzkiej siłowni. W planach mamy zarówno zajęcia dla Pań typu ZUMBA, ale także PILATES, dla tych , którzy chcą wzmocnić swoje mięśnie.

Rozkład jazdy:

13:00 ZUMBA - Kasia Królak, Adam Możdżer

14:30 JUMPit - Eliza Szklarska, Agnieszka Gutović

16:00 SALSATION - Angelika Orzechowska, Dominik Sochacki

17:30 deepWORK- Maciej Woźniak

19:00 JUMPit - Patrycja Kmieciak, Martyna Stasiak, Agnieszka GutovićManufaktura Splotów
Pierwszą z pozycji jest Manufaktura Splotów, czyli Joanna Matusiak. Mogłaby ona przeprowadzić coaching biznesowy dla początkujących przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę zarówno z Funduszami Europejskimi, jak i zarządzaniem firmą.

Krystyno, nie denerwuj matki
Drugą propozycją jest dobrze już znana blogerka „Krystyno nie denerwuj matki”. Michalina opowiedziałaby o wykorzystywaniu Influencerów do promocji danej firmy. Influencerowe zasady, które pomogą niejednemu przedsiębiorcy nawiązać ciekawą długofalową współpracę.

Siostry ADiHD
Popularne blogerki, trenerki fitness. Są współzałożycielkami firmy Fit and Jump, która zajmuje się produkcją trampolin do fitnessu jak również oferuje profesjonalne zajęcia sportowe. Spełniają się także jako prezenterki telewizji muzycznej 4FUN.TV. Na swoim blogu dzielą się wiedzą z zakresu sportu, odżywiania a także mody czy urody.

Kulinarne nawigacje
Agnieszka Jasińska - Finalistka Hell`s Kitchen Polska. Miłośniczka zdrowej i smacznej kuchni, którą sama tworzy na swoim rodzinnym śląsku. Ciągle w podróży wyszukuje nowe miejsca i smaki. Uważa, że sezonowe produkty i dobre składniki z jakich powstaje danie to gwarancja smacznej kuchni.

dr inż. Ilona Gałązka - Czarnecka
Pani Ilona jest Technologiem Żywienia. Wykłada ona na Łódzkiej Politechnice. Zajmuje się projektowaniem żywności nowej generacji, podwyższaniem wartości odżywczej i aktywności biologicznej kiełków roślinnych z zastosowaniem optymalnych warunków uprawy.Od godziny 13.00 do godziny 20.00 dla wszystkich chętnych dostępny będzie pokój zagadek. Uczestnicy będą mogli odbyć podróż do świata interaktywnych FE. Dzięki Escaperoom’ie dowiedzą się w ciekawy sposób, że napisanie wniosku nie jest takie trudne, jak to malują!

Dodatkowo do dyspozycji rodziców, którzy wezmą udział w wydarzeniu stworzona zostanie Strefa UNI KIDS, gdzie wszystkie dzieci będą miały możliwość umalowania twarzy, zagrania w gry planszowe o UE, czy puszczania baniek wraz z animatorami dziecięcymi.Przy okazji odbywającej się Inauguracji zaproszeni zostali również do współpracy Fani Rowerów Towarowych. Na Placu EC1 około godziny 13.00 rozpoczną Oni swoją swoją trasę po łódzkich ulicach. Uczestnicy wydarzenia będą mogli przyjrzeć się na czym polega istota roweru towarowego i porozmawiać ze specjalistami z tego zakresu.

 Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli zrelaksować się na specjalnie przygotowanej dla nich strefie chillout z leżakami i świetną muzyką w wykonaniu jednego z łódzkich DJ’ów. Podczas „leżakowania” przeprowadzonych będzie wiele konkursów o UE oraz zabaw. Goście będą mogli również przyglądać się wydarzeniom wyświetlanym na pobliskim Ledzie.Wydarzeniem towarzyszącym dostępnym dla wszystkich chętnych będzie spacer po „Nowym Centrum Łodzi” zorganizowany przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Przewodnicy opowiedzą historię centrum Łodzi i pokierują spacerowiczów przez wszystkie zmiany, które dzieją się dzięki wykorzystywaniu Funduszy Europejskich na łódzkie inwestycje takie jak Łódź Fabryczna, EC1, czy budowane nowe centrum Łodzi.